dikamilo.net

Kolejny blog w sieci...

HTC Wildfire bez zabezpieczeń

Od kilku dni posiadacze HTC Wildfire mogą być szczęśliwi. Ekipa AlphaRev wypuściła swoje narzędzie w wersji open beta które pozwala na wyłączenie zabezpieczeń w nowych wersjach HBOOT'a. Dzięki temu można uzyskać dostęp do root'a i wgrać dowolny ROM. Ale zacznijmy od początku.

Gdy HTC Wildfire pojawiło się na rynku z Androidem 2.1 oraz HBOOT'em w wersji 0.80, nie było sposobu aby dobrać się do urządzenia i wgrać inną wersję Androida. Kilka dni później ekipa unrevoked wypuściła aktualizację swojego narzędzia którre pozwalało na zrotowanie urządzenia. Jednak nie wyłączała ona do końca zabezpieczeń w HBOOT, roota można było uzyskać, ROM można było wgrać poprzez Custom Recovery i wszyscy byli szczęśliwi. Do czasu aż pojawiła się aktualizacja Androida 2.2 dla HTC Wildifre wraz z aktualizacją HBOOT'a do 1.01.0001. Nowy HBOOT wprowadzał inne zabezpieczenia i nie było możliwości złamania ich za pomocą narzędzia od unrevoked. Co więcej, wszystkie dostępnie modele na rynku dostały aktualizacje i użytkownicy musieli się pogodzić z tym że nie wgrają innego systemu. Oczywiście w sieci pojawiły się aktualizacje systemu bez nowego HBOOT'a i osoby które miały go w wersji 0.80 dalej mogły cieszyć się zrootowanym urządzeniem.

Od aktualizacji minęło sporo czasu unrevoked nie poradził sobie ze złamaniem zabezpieczeń ale udało się to ekipie AlphaRev. Ich narzędzie pozwala na całkowite wyłączenie zabezpieczeń.

Jeżeli zamierzasz zrobić S-OFF i wgrać inny ROM oraz posługiwać się tym co tutaj napisałem, to przeczytaj ten wpis do końca zanim zaczniesz cokolwiek robić. Osobiście ja jak i unrevoked czy AlphaRev nie ponosimy odpowiedzialności za twoje urządzenie. Należy pamiętać że operacja S-OFF może się nie udać poprawnie i telefon może się już więcej nie uruchomić. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest serwis poza gwarancyjny. Należy pamiętać że robiąc S-OFF tracisz gwarancję na urządzenie.

Zaczynamy zabawę

Pierwsze co musimy zrobić to odinstalować HTC Sync o ile go używamy i sprawdzić jaką wersję HBOOT'a mamy. Wyłączamy telefon i trzymając przycisk volume down wciskamy power. Powinien się uruchomić bootloader i na samej górze powinniśmy zobaczyć wersję HBOOT'a.

Jeżeli jest to wersja 0.80 to musimy wgrać oficjanlny ROM z androidem Froyo 2.2 który przy okazji aktualizjie HBOOT'a. Operacja jest bardzo prosta, włączamy smartfona i czekamy aż załaduje się system. Podpinamy kabel USB i odpalamy aktualizację systemu na komputerze. Kreator przeprowadzi nas przez cały proces. Należy pamiętać że aktualizacja wymazuje wszystkie dane, wiec warto zaopatrzyć się w kopie zapasową kontaktów, SMS'ów i innych ważnych dla nas informacji.

Jeżeli wgraliśmy ROM, lub mamy HBOOT'a w wersji 1.01.0001 / 1.01.0002 to przechodzimy do zdjęcia zabezpieczeń.

S-OFF

Ze strony AlphaRev X pobieramy aplikację i wypełniamy formularz z modelem naszego smart fona oraz wersją HBOOT'a, serial wpiszemy za chwilę. Odpalamy aplikację na komputerze i podpinamy naszego smart fona przez USB, ważne aby w opcjach androida było włączone Debugowanie przez USB. Aplikacja wykryje nasze urządzenie i zapyta o klucz, przepisujemy serial do formularza i generujemy klucz przepisując go do aplikacji. Teraz program wykona kilka trików, zresetuje naszego smart fona i wyłączy zabezpieczenia. Od teraz w bootloaderze będziemy widzieć S-OFF.

Recovery

Samo wyłączenie zabezpieczeń nic nam nie daje, musimy zaopatrzyć się w nowy Recovery który pozwoli na wgranie innego systemu, zrobić kopie zapasową czy wykasować wszystkie dane. Pobieramy ClockworkMod Recovery 4.0.0.5, jest to nowe Recovery, znacznie czytelniejsze od poprzedniej wersji. Zapisujemy ten plik na karcie pamięci (karta musi być sformatowane w systemie FAT32), a następnie wyłączamy urządzenie i włączamy je przytrzymując przycisk volume down. Uruchomi się bootloader i po chwili zacznie szukać i ładować plik PC49IMG.zip. Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie to powinien wyskoczyć komunikat z potwierdzeniem czy na pewno chcemy zainstalować ten plik, naciskamy volume up dla potwierdzenia. Po instalacji wyjmujemy baterię i znowu uruchamiamy przytrzymując volume down. Przed uruchomieniem dobrze jest wykasować ten plik z karty pamięci ponieważ bootloader za każdym razem będzie chciał go instalować. Gdy już uda nam się uruchomić bootloadera, wybieramy teraz opcję recovery naciskając przycisk volume down i zatwierdzamy wybór przyciskiem power. Powinniśmy ujrzeć recovery.

ClockworkMod Recovery 4.0.0.5

Bo backup to ważna rzecz

Przed wgraniem ROM'u powinniśmy zrobić sobie backup całego systemu. Jest to wręcz rekomendowane, szczególnie jeśli mamy oryginalny system. Przykładowo Ja miałem już wgrany inny system zanim zrobiłem S-OFF, musiałem zrobić aktualizację do Froyo 2.2 aby zaktualizować HBOOT'a a nie chciałem stracić wszystkich danych i ustawiać całego systemu na nowo. Zrobiłem zwyczajnie backup całego systemu i na końcu gdy zrobiłem już S-OFF przywróciłem cały system do poprzedniego stanu.

W Recovery poruszamy się za pomocą:

 • volume down / volume up - zmieniamy pozycję w menu
 • trackball - zatwierdzamy wybór
 • power - wracamy do poprzedniego menu

Aby wykonać kopię zapasową systemu w Recovery wybieramy odpowiednio: backup and restore > backup. Cała operacja może chwilkę potrwać, na karcie pamięci zostanie utworzony folder z datą wykonania kopi, folder ten zajmuje około 260 - 300 MB. Przywracanie systemu robimy podobnie, wybieramy backup and restore > restore, zaznaczamy interesującą nas kopie zapasową i zatwierdzamy.

Nowy ROM albo root

Jeżeli z jakiegoś powodu chcieli byśmy zostać przy obecnie wgranym systemie i uzyskać tylko root'a, musimy zaopatrzyć się w paczkę su-2.3.6.1-ef-signed.zip oraz skopiować ją na kartę pamięci i zainstalować za pomocą recovery poprzez opcję install zip from sdcard. Po uruchomieniu systemu będziemy mogli używać aplikacji wymagających root'a np. Android Terminal czy AddFree.

Jeżeli interesuje nas nowy ROM, to zwyczajnie pobieramy go na kartę pamięci i instalujemy przez recovery tak samo jak paczkę SU.

Należy pamiętać o tym że jeżeli zmieniamy ROM na inny to uprzednio musimy wyczyścić obecny system. Robi się to poprzez opcję wipe > wipe data/factory reset. Po tej czynności możemy zainstalować ROM. Jeżeli nie zrobimy wipe to system zwyczajnie zawiesi się w trakcie ładowania i będziemy musieli go instalować od nowa robiąc wipe.

W sieci jest cała masa różnych romów i tylko od nas zależy który zainstalujemy, ja ze swojej strony mogę polecić dwa:

 • DK Custom, jest to rom z HTC Sense UI oraz Androidem 2.2
 • CyanogenMod 7 stable, nightly, jest to rom bez HTC Sense z androidem 2.3.4 ciągle rozwijany.

Osobiście mam zainstalowany CyanogenMod 7 Nightly, aktualizacje tego ROM'u wychodzą praktycznie codziennie, jest to mniej stabilna wersja ale nie ma z nią żadnych problemów, w każdym razie ja nie zauważyłem żeby się wieszał.

CyanogenMod 7 Nightly

Po co to wszystko ?

Zapewne zadajesz sobie pytanie po co to wszystko skoro oryginalny ROM działa dobrze i stabilnie. Owszem jest to prawda i sporo osób nadal ma oryginalny system, ale wgranie roota daje nam kilka nowych możliwości.

Przede wszystkim możemy wgrać inny system, tym bardziej że producent nie planuje oficjalniej aktualizacji. Nieoficjalnie ROM'y zazwyczaj działają szybciej, mają wywalone zbędne aplikacje, pobierają mniej RAM'u oraz mają wgrane różne udoskonalenia jak np. widżety w obszarze powiadomień, animowane tapety czy inne bajery.

Możemy wgrać specjalną modyfikację która pozwala stworzyć na karcie pamięci specjalną partycję Ext3/4 na aplikację i jest to dużo lepsze rozwiązanie niż to które pojawiło się w Android Froyo ponieważ aplikacje są przenoszone całkowicie i nie zajmują nic na partycji z danymi. Jest to dobre rozwiązanie jeżeli potrzebujemy dużo miejsca na aplikacje, partycja może być dowolnej wielkości a pamięci z telefonie mamy około 120MB.

Co więcej możemy używać aplikacji które wymagają roota jak np. AddFree czy Android Terminal. Możemy wywalić bez problemu aplikacje które są zaszyte w systemie. Co więcej możemy zmienić całkowicie wygląd systemu instalując różne nakładki czy zmienić animację startową systemu.

No i nie należy zapominać że możemy również zrobić OC procesora co przyspieszy cały system i aplikacje.

Ja osobiście zmieniłem ROM na nieoficjalny kilka dni po zakupie a było to prawie rok temu, od tamtego czasu przetestowałem sporo różnych ROM'ów z Sense UI i bez i myślę ze warto dostosować smart fona do swoich potrzeb.

Aktualizacja 1:

UWAGA ! ClockworkMod Recovery 4.x oraz 3.x nie wspierają starych skryptów instalacyjnych stosowanych w niektórych ROM'ach, w takim wypadku w trakcie instalacji może się pojawić komunikat "[update script ] is no longer supported amend scripting was deprecated by google in android 1.5". W takim wypadku możemy rozwiązać problem na dwa sposoby. Zainstalować ROM poprzez ROM Manager - jest to program na Androida który można znaleźć w markecie. Wybieramy opcję "Wgraj ROM z karty pamięci" oraz wybieramy archiwum z systemem. Aplikacja zapyta się o "wipe" danych, w przypadku instalacji nowego systemu zaznaczamy wszystkie opcje. Metoda ta działa na takiej zasadzie że wgrywany jest tymczasowo ClockworkMod Recovery 2.x, instalowany ROM oraz przywracana jest poprzednia wersja recovery.

Innym sposobem jest wgranie ClockworkMod Recovery 2.x samodzielnie zamiast wersji 3.x - 4.x. Niestety nie udało mi się znaleźć tej wersji w internecie, ale możliwe jest wgranie tymczasowej wersji 2.x stosowanej w ROM Manager. Paczkę z tym recovery można pobrać tutaj. Instalujemy ją jak każdą inną paczkę czy ROM w recovery (install zip from sdcard). Recovery od razu zostanie podmienione (zielona wersja menu) co pozwoli na instalację ROMU. Recovery jest automatycznie przywracane po wybraniu opcji restartu urządzenia z menu recovery.

Tagi

Komentarze (54)

 • #1 // roko99 napisał:

  Świetny opis - dawno znalazłem stronkę xda developers ale było tam wszystko zbyt szczegółowo opisywane. Brakowało mi przejścia "od ogółu do szczegółu". Dzięki temu opisowi już wiem jak to ugryźć. Teraz tylko pozostaje mi się zastanowić czy utrata gwarancji (wildfire'a kupiłem pare miesięcy temu) jest warta roota. Może niedługo wyjdzie modyfikacja pozwalająca powrócić do S-ON, przez co w serwisie nie czepialiby się gdyby coś zepsuło się i gdybym przywrócił S-On-a. Tak zrobiłem w przypadku nawigacji i w serwisie nawet nie wiedzieli ze odblokowywałem cokolwiek.

 • #2 // pikolo230 napisał:

  Witam zrobiłem według opisu mam S OFF, niestety ClockworkMod Recovery 4.0.0.5, nie udało mi się wgrać w BOOTLOADERZE ładuje się plik PC49IMG.zip i pisze NO IMG, Recovery się nie instaluje, proszę o podpowiedź.

 • #3 // Kamil Łuszczki napisał:

  Prawdę mówiąc, pierwszy raz spotkałem się z takim problemem. Rozumiem że bootloader nie jest w stanie odnaleźć tego pliku ? Sprawdź czy twoja karta pamięci ma system plików FAT32, podobno to jest jedno z wymagań aby bootloader załadował ten plik chociaż z drugiej strony nie testowałem tego.

 • #4 // pikolo230 napisał:

  Oryginalna karta która była wraz z telefonem ma sytsem plików FAT i na niej próbuje jak włożę inną z FAT 32 to bootloader nic nie szuka i nic nie ładuje.

 • #5 // pikolo230 napisał:

  Wydaje mi się ale to tyko moja sugestia że chodzi tu o to iź na oryginalnej karcie są pliki z androidem, a jak przekopiuję na inną karte te pliki to zostają puste foldery po uruchomieniu telefonu, i android się w pełni nie uruchamia.

 • #6 // Kamil Łuszczki napisał:

  Nie mam pomysłu jak rozwiązać ten problem ale istnieją inne metody instalacji recovery. Jednymi z nich jest użycie

  Nie chce tego za bardzo opisywać teraz ale znajdziesz rozwiązanie na google, jedyne co potrzebujesz to Android SDK, sterowniki, oraz recovery.img które jest w PC49IMG.zip. Uruchamiasz bootloader podłączasz WF przez USB i wpisujesz na komputerze:

  fastboot flash recovery recovery.img
  

  recovery.img musi być w tym samym folderze co fastboot (android sdk tools)albo musisz mieć narzędzia z sdk w zmiennej systemowej PATH i odpalać fastboot w folderze w którym masz recovery.img.

  Co do ostatniego komentarza, nie ma różnicy co jest na karcie pamięci, musi być tylko PC49IMG.zip, ten plik jest wgrywany przez bootloader wiec android nie musi się odpalać.

 • #7 // pikolo230 napisał:

  Mam jeszcze jeden problem a mianowicie, chciałbym do niego włożyć kartę 32Gb, jak skopjuję pliki z oryginalnej 2G do 32G to android w telefonie kasuje zawartości wszystkich folderów.

 • #8 // Edko napisał:

  Sposób na roota dla osób, którym nie działa Kopiowanie PC49IMG.zip na kartę pamięci. Tu nie potrzeba instalować SDK które sporo waży :-) Paczuszka -http://www.megaupload.com/?d=OSOOUX1S

  1. Uruchamiamy CMD jako administrator
  2. Wskazujemy lokalizację paczki wpisując "cd miejsce/paczki" np. "cd C:\androidek" dla folderu umieszczonego na dysku C
  3. WAŻNE! Uruchamiamy telefon w trybie HBOOT'a (Przycisk głośności w dół i power) nie podłączając do komputrera
  4. Gdy w CMD pisze lokalizacja naszego folderu z plikami wpisujemy w CMD "fastboot flash recovery 1.img" Dajemy 1.img bo plik z ClockWorkMod tak nazwałem aby było szybciej
  5. Gdy będzie "wainting for device..." podłączamy telefon i jeśli nie mamy instalujemy sterowniki z paczki. Gdy nic się nie dzieje przyciskamy w telefonie z uruchomionym HBOOT'em JEDEN RAZ przycisk power
  6. gdy pisze Ok zamykamy CMD i na kartę pamięci dodajemy plik "su-2.3.6.1-ef-signed" ()
  7. Uruchamiamy zakładkę recovery w HBOO'cie
  8. Instal from zip czy jakoś tak i wybieramy nasz plik "su-2.3.6.1-ef-signed"
  9. Cieszymy się ROOTEM i ClockWorkMod'em
 • #9 // pikolo230 napisał:

  Wielkie dzięki dla dikamilo i Edko wszystko zainstalowało się poprawnie i niby ok ale z kart 32Gb jak mi kasowało zawartości folderów tak dalej kasuje. Proszę o poradę jak to rozwiązać abym mógł korzystać z kart 32Gb.

 • #10 // coloit napisał:

  zrobiłem tak jak pisałeś pobrałem ROM ten co podawałeś ale przy probie instalacji wyskakuje mi błąd nie wie ktoś co może być nie tak

 • #11 // coloit napisał:

  oto treść komunikatu pomoże ktoś

  opening update package installing update amend scripting [update script ] is no longer supported amend scripting was deprecated by google in android 1.5. it was necessary to remove it when upgrading to the clockworkmod 3.0 gingerbread based reconvery please switch to edit scripting [ updater - script and udate - binary ] to create working update zip packages . instalation aborted

 • #12 // Kamil Łuszczki napisał:

  Ten błąd wynika z tego że wersja recovery którą wgrałeś (3.x - 4.x) nie obsługuje starych skryptów instalacyjnych stosowanych w niektórych ROM'ach. CyanogenMod nightly powinien się zainstalować bez problemu z tego co pamiętam. Obejścia tego problemu są dwa, wgrać starsze recovery (2.x) lub zainstalować ROM poprzez program "ROM Manager" na uruchomionym systemie. Jeśli chodzi o to drugie rozwiązanie, działa to w taki sposób że instalowana jest starsza wersja recovery (tymczasowo), instalowany jest rom i na końcu przywracane jest recovery na te które było zainstalowane.

 • #13 // coloit napisał:

  a podasz jakiś link do tego starszego recinvery

 • #14 // Kamil Łuszczki napisał:

  Dodałem aktualizację na końcu wpisu, znajdziesz tam też link do tymczasowego recovery - polecam się zapoznać.

 • #15 // coloit napisał:

  teraz Oki wszystko śmiga jak należy

 • #16 // Przemek napisał:

  Wszystko śmiga wzorowo ;) serdeczne dzięki za pomoc.

  Pozdrowienia i respekt dla autora,

  Przemek.

 • #17 // Karol napisał:

  u mnie jest problem wlaczam alpkacje generuje kod przepisuje do aplikacji i nic sie nie dzieje pokazuje sie info ze invalid beta key juz probowalem z 10 razy i nic:-(

 • #18 // coloit napisał:

  postępuj krok po kroku na pewno działa

 • #19 // Mik napisał:

  hej. mam problem już na samym starcie.... Gdy odpalam program pobrany ze strony AlphaRev X i wpisaniu wszystkich danych, pisze mi że "Beta Key Accepted...." Po czym wyskakuje takie info "Acquiring root [HTML_REMOVED]... _rawadb_handle_msg: unknown command 69766564"

  i program się zatrzymuje i nic dalej nie rusza...

  PLEASE HELP :)

 • #20 // Mik napisał:

  a po co wyjmujemy baterię ??? to jak go uruchomić wtedy :D

 • #21 // Kamil Łuszczki napisał:

  Mik, baterię wyjmujemy żeby wejść do recovery, bo z tego co pamiętam to nie ma żadnej nawigacji po HBOOT po instalacji tego pliku a uruchamiamy ponownie klawiszem power + volume down :) Co do błędu to nie wiem, musiał być poszukać na supporcie AlphaRev, wiem że oni robili nową wersje tego programu i możliwe że coś nie działa. Może po prostu masz inną wersje HBOOT'a

 • #22 // jalkavaki napisał:

  Witam. Miałem spore problemy ze zrootowaniem mojego Wildfire. W końcu jednak się udało. Wgrałem unrevoked 3 na Androida 2.1. Potem zainstalowałem Cyanogen 7 stable. Włączyłem telefon i od dobrych kilkunastu minut n ekranie telefony śmiga na deskorolce niebieski ludzik androida, zatrzymuje, pokazuje się napis Cyanogen7 mod, wokół ludzika krąży strzałka, na chwilę się zatrzymuje po czym ludzik odjezdża. I tak w kółko. O co chodzi?

 • #23 // Kamil Łuszczki napisał:

  Pierwsze uruchomienie i zatrzymywanie się na ekranie bootowania to normalna rzecz która może potrwać kilka minut wiec spokojnie czekaj. Możliwe ze nie zrobiłeś wipe przed wgraniem nowego romu to wtedy może się nie uruchomić, ale spokojnie. Jak system po 30 min się nie uruchomi to wejdź w recovery zrób wipe i jeszcze raz wgraj rom.

 • #24 // damian napisał:

  W arcie jest drobny blad. W nowym AlphaRevX/Revolutionary HBOOT 1.01.0002 nie jest wspierany. Trzeba zrobic downgrade do 1.01.0001. HOWTO jest na forum XDA. /pzdr

 • #25 // block13ers napisał:

  mam niestety problem poniewaz rootowanie telefonu wyskakuje tylko komunikat waiting for device... i nic dalej. mam hboot 1.01.001 i nic. karty nie formatowalem a system plikow to fat32. jak to ruszyc? prosiłbym o pomoc w komentarzach lub na e-mail lutaszkruk@gmail.com

 • #26 // Kamil Łuszczki napisał:

  @block13ers jesteś pewien że Android jest uruchomiony oraz włączona jest opcja

 • #27 // block13ers napisał:

  Jestem przekonany w 100%. Mam pytanie czy jezeli nie uda mi sie zrobic roota programem alpha... to czy moglbym to zrobic poprzez wgranie paczki su-2.3.6.1-ef-signed.zip o ktorej równiez piszesz? wyjdzie na to samo?

 • #28 // Kamil Łuszczki napisał:

  Roota uzyskasz tylko jeżeli odblokujesz bootloadera (S-OFF), w innym wypadku nie masz możliwość zapisu na partycji systemowe itp.

 • #29 // Jacek W napisał:

  mam S-OFF , r oota zrobiłem i zainstalowałem •CyanogenMod 7.0.3 stable i nie mogę ustawić wysyłania mms-ów i ich odbioru.Nie wiem co robie nie tak. Proszę o pomoc

 • #30 // Kamil Łuszczki napisał:

  Wysyłanie oraz odbieranie MMS'ów wymaga włączonej transmisji danych przez sieć GSM. Jesteś pewien że masz to włączone ? Ewentualnie może to blokować jakiś program od internetowych APN'ów. Z tego co pamiętam to w wersji 7 CM był jakiś błąd z MMS'ami wiec może warto zainteresować się inną wersją tego romu.

 • #31 // Jacek W napisał:

  Transmisja danych jest włączona ale też to nie pomaga.Będę jeszcze próbował CM 7.0.0 i 6.0.0 zobaczę czy to pomoże.Na orginalnym mam takie same ustawienia i mms chodzą.A jakie to są programy od internetowych APNów. Pomocy bo już nie wiem co robić.

 • #32 // Jacek W napisał:

  No i klapa na żadnym mms-y nie chodzą oprócz orginału. Może ktoś wie co trzeba zrobić żeby zadziałały.

 • #33 // Pralnik napisał:

  Pomocy! Jak chcę zrobić S-OFF to mi nic nie wyskakuje w tel.! Wpisuje ten kod ze stronki do revolutionary.exe i nic mi się z tel. nie dzieje! Help!

 • #34 // Pralnik napisał:

  Zapomniałem dodać, że w bootloaderze jest cały czas S-ON

 • #35 // Kamil Łuszczki napisał:

  A program pokazuje jakieś komunikaty ?

 • #36 // tibo napisał:

  AlphaRev X wklepuje wszystkie dane, kopiuje kod i za każdym razem jest błędny... Serial to jest numer EMEI?? Skąd wziąć serial?

 • #37 // tibo napisał:

  Jaki obecnie polecacie ROM?? Interesuje mnie głównie przyspieszenie telefonu, dużo używam nawigacj Sygic Mobile, mail, internet, potrzebuję porządnego organizera/kalendarza do pracy i kilka innych aplikacji które będą szybko chodziły, lubię w wolnej chwili zagrać w Angry Birds... Mam HTC Wildfire z Androidem 2.2.1 Co do poprzedniego wpisu, to chyba znalazłem serial: HT08TPY......., to może być to??

  Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc!!

 • #38 // Kamil Łuszczki napisał:

  @tibo Serial generowany jest przez program AlphaRev X. Po podłączeniu telefonu i włączeniu programu powinien on Ci wygenerować serial który następnie przepisujesz na stronę.

  Nie wiem jak obecnie wyglądają romy na Wildfire bo nie posiadam już tego telefonu od jakiegoś czasu. Jednak jednym z najszybszych był CyanogenMod 7 i pewnie nadal tak jest.

 • #39 // Koza napisał:

  Witam mam problem z wgraniem paczki PC49IMG.zip jest tu instrukcja wgrania ale pliki sa na megaupload i niemoge pobrac.Pomocy

 • #40 // Kamil Łuszczki napisał:

  Plik

 • #41 // Koza napisał:

  Wiem ale chodziło mi o ten ktory podał Edko ale mniejsza z tym problem rozwiazany o dziwo na formacie kary RAW udało się :D Dzięki za poradnik.

 • #42 // Koza napisał:

  Witam to jeszcze raz ja. Mam kolejny problem mam juz wgrany nowy rom ale nie mam na nim nic tylko zdjecia zostały.Kontaktow nie mam a najgorsze jest to ze nie ma marketu co zrobic oczywiscie zrobiłem backup systemu.

 • #43 // Kamil Łuszczki napisał:

  To zależy jaki ROM wgrałeś, skoro nie ma marketu to pewnie musisz doinstalować paczkę aplikacji Google (gaps) - najlepiej sprawdzić na stronie / forum danego ROMu. To normalne że wszystkie twoje dane znikły, jeżeli masz kontakty zapisane na koncie google to po wgraniu gaps i skonfigurowaniu konta, zostaną one zaimportowane z serwera.

 • #44 // Koza napisał:

  Aha czyli dogrywam gaps i mam market. Zaraz zrobie i napisze co jest.

 • #45 // Koza napisał:

  Ok.Juz jest dobrze mam market i to co miałem wczesniej.Dzięki jeszcze raz za poradnik i za pomoc.

 • #46 // hanzo napisał:

  sciagnalem paczke aplikacji google, jak ja zainstalowac???

 • #47 // Tomasz napisał:

  Witam, dzięki za super instrukcje, zainstalowałem wszystko bez problemu i śmiga aż miło. Jest jednak mały problem, nie widzi mojej sieci WiFi, wykrywa inne, mojej nie, wiesz może co jest przyczyną?

 • #48 // Tomasz napisał:

  OK., poradziłem sobie, nie wiedziałem, że w ustawieniach wifi trzeba wybrać zakres kanałów.

 • #49 // Szympek napisał:

  Mógłbyś mi podać link i instrukcje do tego rom'a co ty masz? Byłbym wdzięczny.

 • #50 // Kakao napisał:

  Mam problem robię backup i zatrzymało się w pewnym momencie i już z piętnaście minut tak czekam. Co zrobić?

 • #51 // zbuntowany napisał:

  Po uruchomieniu revolutionary-0.4pre4 wpisuję wygenerowany kod i za każdym razem jest błędny... dane telefonu: Buzz pvt ship s-on BOOT-1.01.0001 Microp-0622

 • #52 // jejo napisał:

  s-off nei dziala z 1.01.0002

 • #53 // adamo88 napisał:

  przy revolutionary CWM v4.0.1.4 do robienia backupu trzeba uzyc trackballa a nie power buttona !!!

 • #54 // adamo88 napisał:

  bet kod jak nie działa to źle wpisany ogólnie prawy przycisk myszy na pasek tego programu i wklej - wtedy zadziała